logo

Fotografia reklamowaDobra fotografia reklamowa to na przykład ilustracja potrawy, która sprawia, że stajemy się głodni i niemal zaczynamy odczuwać wspaniałe zapachy i smaki, mimo iż posiłek widzimy tylko na zdjęciu.

Czym są zdjęcia reklamowe?

To fotografie produktów i usług, jakie proponuje konkretne przedsiębiorstwo. Mogą być bardzo różnorodne, tak jak mocno zróżnicowany jest współczesny rynek dóbr i usług. Zdjęcia wnętrz nadmorskich apartamentów, potraw znajdujących się w menu restauracji, czy samochodów lub ubrań to tylko nieliczne przykłady fotografii komercyjnej.
Wachlarz jej zastosowań jest bardzo szeroki. Sesje reklamowe oraz ich efekty wykorzystywane są podczas billboardowych kampanii reklamowych, na ulotkach, katalogach czy w innych formach druku wielkoformatowego oraz materiałach poligraficznych. To także ważny element wizerunku firmy w Internecie: na stronie www, w mediach społecznościowych, na portalach hostingu zdjęć, jak Instagram czy Pinterest.

Sesje reklamowe jako element marketingu

Nie jest tajemnicą, że dziś na decyzję o zakupie lub skorzystaniu z oferty firmy usługowej, wpływają w dużej mierze elementy wizualne kojarzone z danym przedsiębiorstwem. Znaczenie zdjęć w sprzedaży nieustannie rośnie. Coraz mniej czytamy, coraz więcej oglądamy. Dlatego fotografie reklamowe, wykorzystywane w komunikacji z odbiorcami oraz w procesach sprzedażowych, muszą być perfekcyjne jakościowo, odważne, przyciągające uwagę. Stawiam na obrazy wyróżniające się na tle konkurencyjnych grafik.
Nieustannie staram się, by zdjęcia były pomysłowe i niebanalne, a jednocześnie niosły jasny przekaz, zachęcały do skorzystania z usług firmy. Wykorzystując klasyczne środki wyrazu, jak i te bardziej nowatorskie, wydobywam z obrazów to, co najistotniejsze i najlepsze. Zwracam szczególną uwagę na perspektywę, głębię ostrości, oświetlenie. Dzięki warsztatowi fotograficznemu potrafię przeprowadzić sesję tak, aby jej efekty były zaskakujące, śmiałe i nowatorskie. By zdjęcia zwracały uwagę odbiorców muszą stanowić pewne novum, a zarazem nie można im nic zarzucić pod względem technicznym.

Trudno dziś zaistnieć w świadomości odbiorców bez fotografii. To bowiem najskuteczniejszy i najprostszy element reklamowy, docierający do potencjalnych Klientów. Jeśli jesteś zainteresowany moją ofertą fotografii reklamowejzapraszam do kontaktu.